facebook

Aktualności

I Ogólnopolski Spływ Kajakowy

Oj to było!
13 września bieżącego roku pańskiego wyruszyliśmy na I Ogólnopolski Spływ Kajakowy do Szwecji... tej koło Wałcza znaczy.

>ETIOLOGIA<

Pomysł padł na debacie w Sosnowcu (tak, w tym Sosnowcu). Jednym z głównych celów STDL jest integracja studentów, rozważano, więc jak tej integracji dokonać holistycznie. Szwecja jest wsią, gdzie wszystkie miasta mają mniej więcej równo daleko, ponadto kajakiem spływać każdy umie- pomysł został zatwierdzony i zrealizowany.

>PRZEBIEG<

Dyplomatorium 2019

Coś się kończy, coś zaczyna... Witaliśmy już nowych członków STDL, nie mogło nas też zabraknąć na pożegnaniu osób kończących już studia. Na tegorocznym dyplomatorium nasza delegacja wręczyła podziękowania dla najbardziej aktywnych członków naszego towarzystwa. Będziemy bardzo tęsknić, łezka kręci się nam w oku. Życzymy wam powodzenia na nowej drodze życia i mamy nadzieję, że będziecie nas ciepło wspominać! Non scholae sed vitae discimus.

Pierwsze spotkanie członków w roku 2019/2020

16. października 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie członków STDL UMP. Podczas spotkania, mogliśmy gościć m.in. Panią prof. Marię Rybczyńska, Pana dr. Bogusława Grabowskiego, Panią dr Małgorzatę Zielińską-Przyjemską, Panią dr Marię Kozłowską Skrzypczak prof UMP oraz naszego opiekuna dr. hab. Mariusza Kaczmarka, którym jeszcze raz dziękujemy za przybycie.
Pierwsze spotkanie jest połączone z wyborami nowej Rady i Zarządu. Niezmiernie miło jest nam przedstawić skład prezydium na rok 2019/2020:
*Prezes: Marlena Rakicka
*Wiceprezes: Paulina Kobyłka

Spotkanie podsumowujące i analityczny grill 2019 r.

W środę 19 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie STDL w tym roku akademickim. Mieliśmy okazję jeszcze raz przeżyć ten rok, oglądając zdjęcia z naszych akcji i wyjazdów i spojrzeć na nasze działania z innej niż na codzień perspektywy. Podsumowaliśmy nasze działania i przedstawiliśmy kolejne założenia i plany, jakie mamy zamiar realizować od października.

Warsztaty pobierania krwi - 21-22.05.2019 r.

Fot: Aleksandra Pawełczyk

Za nami dwie tury warsztatów pobierania krwi, które odbyły się 21 i 22 maja. W tym roku, po raz pierwszy mieliśmy okazję współpracować ze studentami pielęgniarstwa, którzy należą do Studenckiego Koła Pielęgniarstwa przy PTP – oddział Wielkopolski. Wierzymy, że ta współpraca zaowocuje w naszej przyszłej pracy zawodowej, a wymienione doświadczenia pozwolą lepiej zrozumieć punkt widzenia drugiej grupy.

V Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne - 10-13.04.2019 r.

Za nami V Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne. Tegoroczna edycja odbyła się w Krakowie i wzięło w niej udział 8 miast: Białystok, Bydgoszcz, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Nasze miasto reprezentowały 2 członkinie PTSML – Alina Grabarek i Magda Mrozińska oraz wiceprezes – Paulina Kobyłka. Poza wykazaniem się swoją wiedzą nasza drużyna miała więc okazję do zwiedzania podwawelskiego grodu.

Konferencja Laboratoryjna Diagnostyka Hematologiczna - 26.04.2019 r.

W piątek - 26 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w VIII edycji Konferencji Laboratoryjna Diagnostyka Hematologiczna. Wydarzenie odbywało się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP. Uczestniczyli w nim diagności z całej Polski, a głównym tematem tej odsłony były krwiotwórcze komórki macierzyste przeznaczone do transplantacji oraz ich bankowanie. Poruszono także zagadnienia dotyczące systemu zapewnienia jakości w bankach komórek, laboratorium mikrobiologicznym, cytometrii przepływowej, hematologicznym oraz zgodności tkankowej HLA.

Drzwi Otwarte UMP - 06.04.2019 r.

W sobotę 6 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w Drzwiach Otwartych naszego Uniwersytetu. Licealiści z całej Polski mogli poznać kierunki studiów, jakie oferuje nasza uczelnia, zgłębić tajniki studenckiego życia dzięki reprezentantom tych kierunków i oczywiście poznać bliżej nasze organizacje studenckie.

Co licelista wie o laboratorium Pniewy

Ruszyła tegoroczna edycja akcji "Co licealista wie o laboratorium?"! 12 lutego 2019 roku zawędrowaliśmy do Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach. Pokazaliśmy licealistom nasz laboratoryjny świat, a oni w zamian pokazali nam zęby- uśmiechając się rzecz jasna! "Biochemy" wykazały zainteresowanie kierunkiem (już dawno nikt mnie nie słuchał z taką uwagą). Teraz jeszcze tylko sprawdzimy quizy i mam nadzieję, że spotkamy się znów na warsztatach!

Mały diagnosta Cogito

Kolejna akcja z serii „Mały Diagnosta” już za nami. Tym razem naszym laboratorium było przedszkole Cogito. Zapału do nauki nie brakowało ani naszym wolontariusza a tym bardziej dzieciom, które z wielkim zapałem wykonywały zadania na stanowiskach diagnostycznych. Przy okazji poznały jak wyglada praca diagnosty i myśle, że rośnie nam kolejne pokolenie świetnych naukowców.
Galeria Mały Diagnosta Cogito 2018

Nawigator Kariery w Farmacji

Kraków, 14.01.2019
INFORMACJA PRASOWA NAWIGTOR KARIERY W FARMACJI
23.02.2019, Warszawa, Centrum Konferencyjne IBIB PAN, Trojdena 4

Mały Diagnosta Komorniki

Najbardziej lubimy takie akcje gdzie dzieci aktywnie uczestniczą w naszych zajęciach i nie boją się zadawać trudnych pytań. Tak też było podczas akcji w przedszkolu w Komornikach, gdzie w ciągu 2 dni przeprowadziliśmy zajęcia z aż 5 grupami. Było to dla nas nie lada wyzwanie, ale jak zawsze daliśmy radę. Dzieci ochoczo pracowały na wszystkich stanowiskach, a na koniec jako podziękowanie dostaliśmy od nich wspaniałe kolorowanki, za które serdecznie dziękujemy! Taki mały gest pokazuje nam jak cenne i przyjemne dla maluchów są nasze zajęcia. Już nie możemy się doczekać kolejnych akcji.

Finał zbiórki dla Dzieci z Domu Dziecka nr 3 - 20.12.2018 r.

Zapewne pamiętacie zdjęcia z ozdabiania pudełek na świąteczną zbiórkę słodyczy i artykułów kosmetycznych. Dziś dobiegł ostatni dzień naszej zbiórki, a wszystkie podarunki, które nam przekazaliście, wylądowały na stole naszego biura, aby chwilę później być zważone. Oczywiście, jak zawsze, mogliśmy na Was liczyć! W tym roku, w ciągu miesiąca, udało nam się zebrać 80 kg wszelkich dobroci!

XIII Ogólnopolska Debata Studentów Analityki Medycznej w Gdańsku, 08.12.18 r.

Ten dzień był dla nas zdecydowanie wyjątkowy i niezwykle intensywny. Nasza podróż do Gdańska rozpoczęła się przed godziną 3:00 nad ranem, kiedy spotkaliśmy się na Dworcu Głównym w Poznaniu. Około 20-osobowa grupa ruszyła do pociągu, żeby nad ranem, po krótkiej drzemce, zawitać w budynku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Atheneum Gedanense Novum.

Analityczne Mikołajki i II spotkanie członków

Kultywując naszą wieloletnią tradycję, jak co roku, spotkaliśmy się wspólnie przy dźwiękach świątecznej muzyki. Analityczne Mikołajki odbyły się 5 grudnia, w środę, po drugim w tym roku spotkaniu członków PTSML. Zostały na nim omówione akcje, które już za nami i wyzwania, którym będziemy stawiać czoła w najbliższym czasie. Zaraz po spotkaniu wszyscy ruszyli w kierunku D.S. „Karolek”, w którym mieliśmy się spotkać.

Strony