facebook

Aktualności

XIII Ogólnopolska Debata Studentów Analityki Medycznej w Gdańsku, 08.12.18 r.

Ten dzień był dla nas zdecydowanie wyjątkowy i niezwykle intensywny. Nasza podróż do Gdańska rozpoczęła się przed godziną 3:00 nad ranem, kiedy spotkaliśmy się na Dworcu Głównym w Poznaniu. Około 20-osobowa grupa ruszyła do pociągu, żeby nad ranem, po krótkiej drzemce, zawitać w budynku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Atheneum Gedanense Novum.

Analityczne Mikołajki i II spotkanie członków

Kultywując naszą wieloletnią tradycję, jak co roku, spotkaliśmy się wspólnie przy dźwiękach świątecznej muzyki. Analityczne Mikołajki odbyły się 5 grudnia, w środę, po drugim w tym roku spotkaniu członków PTSML. Zostały na nim omówione akcje, które już za nami i wyzwania, którym będziemy stawiać czoła w najbliższym czasie. Zaraz po spotkaniu wszyscy ruszyli w kierunku D.S. „Karolek”, w którym mieliśmy się spotkać.

Konferencja „Aspekty medyczne, ekonomiczne i prawne procesu leczenia krwią"

29 listopada odbyła się konferencja pt. „Aspekty medyczne, ekonomiczne i prawne procesu leczenia krwią , organizowana przez Stowarzyszenie Bono Serviamus oraz Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, przy patronacie Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Przybyło na nią około 200 diagnostów. Oczywiście i nas nie mogło nas zabraknąć – zgodnie ze zwyczajem zasiedliśmy w rejestracji uczestników, wydawaliśmy pakiety startowe i certyfikaty.

Dyplomatorium 2018

28 października odbyło się Dyplomatorium Wydziału Farmaceutycznego. Mieliśmy przyjemność wygłoszenia podziękowań dla tegorocznych absolwentów, którzy angażowali się w działalność Towarzystwa. Chociaż będzie nam brakować naszych koleżanek i kolegów, cieszymy się, że udało im się osiągnąć z dawna oczekiwany cel. Szczególnie dumni jesteśmy ze zdobywczyni Medalu Rektora, naszej kochanej Pani Prezes, Dagmary Krzyżańskiej oraz ze zdobywców gratulacji rektora Juli Roszyk i Marka Kwaśniewskiego. Gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy dalszych sukcesów!

Ozdabianie kartonów na świąteczną zbiórkę słodyczy

Nadszedł ten czas w roku, kiedy na twarzach ludzi zaczynają gościć serdeczne uśmiechy, a na samą myśl o zbliżających się świętach robi się cieplej na sercu. To czas miłości i radości, którą chcemy dzielić się z innymi. W tym roku postanowiliśmy współpracować z Domem Dziecka nr 3 w Poznaniu. Właśnie do tej placówki trafią słodycze i kosmetyki z naszej zbiórki.

Spotkanie z przedstawicielami kół naukowych 2018

Dnia 20 listopada o godz. 19 w sali CBM'u odbyło się z spotkanie z przedstawicielami kół naukowych pt.: "Koła warte Poznania".
Gościliśmy między innymi:
SKN Młodych Mikrobiologów
SKN Toksykologii
SKN Neurobiologiczne
SKN Medycyny Laboratoryjnej
SKN Farmacji Fizycznej i Farmakokinetyki
SKN Seksuologii i Psychologii Klinicznej
SKN Genetyki Medycznej

Spotkanie PTDL 15.11.2018

Dnia 15.11.2018 w Centrum Konferencyjnym przy ul. Ogrodowej mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zebraniu naukowym Polskiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych, któremu towarzyszył wykład dotyczący diagnostyki markerów chorób zakaźnych poprowadzony przez dr n. med. Mirosławę Nowacką. Pani Doktor przyjechała do nas z Gdańska, reprezentując firmę Beckman Coulter Polska. Podczas swojego wystąpienia przekazała nam istotne elementy diagnostyki zakażeń wirusami takimi jak HIV czy HBV.

Mały Diagnosta 15.11.2018r

Mały Diagnosta znów w akcji!

IV Zjazd Prezydiów 20 październik 2018

20 października przedstawiciele towarzystw studenckich zrzeszających studentów analityki medycznej z całej Polski ponownie spotkali się na IV już Zjeździe Prezydiów. W tym roku miejscem spotkania był Białystok, a organizatorami nasi koledzy i koleżanki z organizacji Kreatywny Diagnosta Laboratoryjny Białystok. Nas oczywiście też nie mogło tam zabraknąć. Po krótkim przywitaniu przedstawiciele z 10 największych miast Polski zasiedli do obrad. Podczas rozmów, dyskutowaliśmy na wiele ważnych dla nas kwestii, a każdy z obecnych mógł zabrać głos i wyrazić swoją opinię.

I Walne zebranie PTSML 2018/2019 17.10.2018

16.10 odbyło się pierwsze spotkanie oraz wybory do Zarządu i Rady w roku akademickim 2018/2019‼️
Jak co roku przybyli na nie goście specjalni:

Dzień Adaptacyjny

29 września na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu organizowany był dzień adaptacyjny dla studentów rozpoczynających naukę na Naszej uczelni. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Podczas 25 minutowego wystąpienia przedstawiliśmy młodym studentom jak wygląda praca naszej organizacji, czym się zajmujemy, co już udało nam się osiągnąć. Zachęcaliśmy studentów zaczynających studia na kierunku analityka medyczna do przyłączenia się do Naszej organizacji, dzięki czemu poza nauką będą mogli również rozwijać się jako członkowie PTSMLu.

Spotkanie podsumowujące rok akademicki 17/18, grill integracyjny 12.06.18

W dni 12 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej w roku akademickim 2017/2018. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas:
Opiekun Poznańskiego Towarzystwa studentów medycyny Laboratoryjnej, dr Mariusz Kaczmarek,
Członek Honorowy Poznańskiego Towarzystwa studentów medycyny Laboratoryjnej, dr hab. habilitowana Maria Kozłowska – Skrzyczpak, profesor UMP,
Członek Honorowy Poznańskiego Towarzystwa studentów medycyny Laboratoryjnej, mgr Kinga Eling.

Wiosenna Akcja Krwiodawstwa 14.05.2018

W maju nasze Towarzystwo zorganizowało Wiosenną Akcję Krwiodawstwa w Domie Studenckim Eskulap, która cieszyła się dużym powodzeniem.

Akcja miała na celu uświadomienie jak ważna jest donacja krwi, ponieważ niekiedy tylko ona potrafi uratować ludzkie życie oraz zebranie jak największej ilości krwi od osób chętnych. Współorganizatorem było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Kurs pobierania krwi 29-30.05.2018

W dniu 29.05.2018 roku odbył się kurs pobierania krwi na fantomie dla studentów III, IV i V roku kierunku Analityka medyczna.
Szkolenie przeprowadziła mgr Kinga Eling – członek honorowy PTSML. Natomiast w dniu 30 maja odbył się kurs dla studentów I i II roku, również poprowadzony przez mgr Kingę Eling.

Nasza wspaniała prelegentka umożliwiła studentom przećwiczenie i doskonalenie umiejętności pobierania krwi na fantomie, przedstawiła ciekawe sytuacje „z życia codziennego” w punkcie pobrań i udzieliła wielu cennych rad.

Strony