facebook

Aktualności

Dzień Adaptacyjny

29 września na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu organizowany był dzień adaptacyjny dla studentów rozpoczynających naukę na Naszej uczelni. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Podczas 25 minutowego wystąpienia przedstawiliśmy młodym studentom jak wygląda praca naszej organizacji, czym się zajmujemy, co już udało nam się osiągnąć. Zachęcaliśmy studentów zaczynających studia na kierunku analityka medyczna do przyłączenia się do Naszej organizacji, dzięki czemu poza nauką będą mogli również rozwijać się jako członkowie PTSMLu.

Spotkanie podsumowujące rok akademicki 17/18, grill integracyjny 12.06.18

W dni 12 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej w roku akademickim 2017/2018. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas:
Opiekun Poznańskiego Towarzystwa studentów medycyny Laboratoryjnej, dr Mariusz Kaczmarek,
Członek Honorowy Poznańskiego Towarzystwa studentów medycyny Laboratoryjnej, dr hab. habilitowana Maria Kozłowska – Skrzyczpak, profesor UMP,
Członek Honorowy Poznańskiego Towarzystwa studentów medycyny Laboratoryjnej, mgr Kinga Eling.

Wiosenna Akcja Krwiodawstwa 14.05.2018

W maju nasze Towarzystwo zorganizowało Wiosenną Akcję Krwiodawstwa w Domie Studenckim Eskulap, która cieszyła się dużym powodzeniem.

Akcja miała na celu uświadomienie jak ważna jest donacja krwi, ponieważ niekiedy tylko ona potrafi uratować ludzkie życie oraz zebranie jak największej ilości krwi od osób chętnych. Współorganizatorem było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Kurs pobierania krwi 29-30.05.2018

W dniu 29.05.2018 roku odbył się kurs pobierania krwi na fantomie dla studentów III, IV i V roku kierunku Analityka medyczna.
Szkolenie przeprowadziła mgr Kinga Eling – członek honorowy PTSML. Natomiast w dniu 30 maja odbył się kurs dla studentów I i II roku, również poprowadzony przez mgr Kingę Eling.

Nasza wspaniała prelegentka umożliwiła studentom przećwiczenie i doskonalenie umiejętności pobierania krwi na fantomie, przedstawiła ciekawe sytuacje „z życia codziennego” w punkcie pobrań i udzieliła wielu cennych rad.

Prawidłowe Przygotowanie Pacjenta Do Badań

W maju mieliśmy okazję zawitać do 5 laboratoriów na terenie Poznania:
- Alab Laboratoria przy Centrum Medycznym HCP
- Laboratorium w Centrum Medycznym Cordis
- Diagnostyka przy ul. Mickiewicza 5/4
- Synevo ul. Zgoda 28 A
- Syneo ul. Kasprzaka 16

Ogólnopolska Akcja Profilaktyczna 2018

Tegoroczna Ogólnopolska Akcja Profilaktyczna skupiała się na profilaktyce chorób tarczycy, nie zabrakło jednak różnego rodzaju urozmaiceń i niespodzianek, które zachęcały przechodniów do odwiedzenia naszego stoiska. Podczas tegorocznej akcji połączyliśmy siły z Międzynarodową akcją May Measurment Month. Na jednym z naszych stanowisk mierzone było ciśnienie oraz osoby, które wyraziły na to zgodę brały udział w anonimowej ankiecie. Chętnych zwłaszcza do tego stanowiska nie brakowało.

Mały diagnosta 21 i 22 maja 2018

Tym razem akcja Mały Diagnosta zawędrowała 140 km od Poznania do małego miasteczka Opatówek i wsi Sierzchów pod Kaliszem. Były to dwa intensywne dni podczas, których nasze członkinie odwiedziły aż 5 grup przedszkolaków oraz uczniów 1 klasy podstawowej. Akcja jak zwykle była bardzo udana a ciepłe przyjęcie z jakim się spotkaliśmy na długo zostanie w naszej pamięci. Cieszymy się, że akcja staje się coraz bardziej popularna również poza granicami Poznania. To niestety już ostatnia akcja w tym roku, ale obiecujemy, że wrócimy ponownie od listopada i jak zwykle damy z siebie wszystko.

Spotkanie z diagnostami 26.04.2018

26. kwietnia odbyło się spotkanie z Diagnostami. Nasi studenci mogli wysłuchać Absolwentów naszego kierunku, o tym, co można robić po zakończeniu studiów. O przebiegu kariery zawodowej opowiadali nam:
Naszymi gośćmi byli
- mgr. anal. med. Anna Matysiak, która pracuje w Laboratorium Mikrobiologicznym oraz
- mgr. anal. med. Jacek Kaźmierski, który pracuje w firmie ubezpieczeniowej.

Mały Diagnosta 18 kwietnia 2018r.

18 kwietnia nasi członkowie uczestniczyli w kolejnej akcji w tym roku. Tym razem miejscem naszych działań było przedszkole Mumula w Rokietnicy. Dzieci jak zawsze pełne zapału uczestniczyły w zajęciach. Pojawiło się również kilka pytań, na które ochoczo odpowiadaliśmy. Po tylu przeprowadzonych akcjach, każda kolejna cieszy nas coraz bardziej. Mamy nadzieję, że ta popularność wśród przedszkoli nie będzie słabnąć.

Galeria Mały Diagnosta 18.04.2018r

Laboratyoryjna Diagnostyka Hematologiczna 25.04.18

W dniu 25 kwietnia 2018 członkowie PTSML jak co roku pomogli w organizacji Laboratoryjnej Diagnostyki Hematologicznej. Była to już VII edycja. Zasiedliśmy w rejestracji uczestników, podczas której wydawaliśmy pakiety startowe, a następnie certyfikaty. Tematyką tegorocznego spotkania był układ płytkotwórczy i związane z nim zaburzenia. Na szkolenie przybyło ok. 200 diagnostów laboratoryjnych. Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Bono Serviamus oraz Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. K.

Zadbaj o swoją karierę w farmacji

Już 12 maja na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja „Zadbaj o swoją karierę w farmacji”. Wydarzenie składa się z dwóch ścieżek tematycznych: Ścieżka branżowa oraz ścieżka rozwój kariery. Pierwsza z nich dotyczyć będzie tematów takich jak: badania kliniczne, rejestracja leków, działania niepożądane, wynagrodzenia w branży farmaceutycznej, praca jako farmaceuta na rynku polskim.

Poznański Festiwal Sztuki i Nauki 2018

Festiwal Nauki i Sztuki to wydarzenie, które przyciąga na poznańskie uczelnie młodzież licealną oraz gimnazjalną. W tym roku również nasze Towarzystwo mogło brać w nim udział. Oprócz stoiska, na którym młodzi ludzie mogli m.in. zmierzyć ciśnienie krwi, udało nam się zorganizować warsztaty na temat „Badania ogólnego moczu i morfologii krwi”. Ilość miejsc na sali była ograniczona, więc wszystkie zostały bardzo szybko zajęte. Z prezentacji przedstawionej przez członkinie naszej organizacji młodzież mogła dowiedzieć się m.in.

XII Debata Studentów Analityki Medycznej, 08.04.18, Poznań

XII Debata Studentów Analityki Medycznej już za nami. Był to intensywny dzień. Po, krótkim wprowadzeniu i przywitaniu gości, zaczęły się obchody V-lecia działalności Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej. O tym jak nasza organizacja zaczynała swoją działalność opowiedziały pierwsza Pani Prezes mgr Małgorzata Łagiedo-Żelazowska i Pani Skarbnik mgr Agnieszka Masztalerz.

Wizyta licealistów na naszym Uniwersytecie 27-28.03.2018

Tuż przed świętami, 27 i 28 marca gościliśmy licealistów na naszym Uniwersytecie w ramach akcji "Co licealista wie o laboratorium?"
Zaprosiliśmy licealistów ze szkół, w których mieliśmy możliwość przeprowadzenia prelekcji na warsztaty połączone z krótkim seminarium w Katedrach Uniwersytetu Medycznego. Ma to na celu pokazanie jak wyglądają studia na kierunku Analityka medyczna, jak i przedstawieniu perspektywy pracy po studiach. Po wysłuchaniu krótkiego seminarium uczniowie mogli oznaczyć np. stężenie glukozy w surowicy krwi.

Strony