facebook

Aktualności

Mały Diagnosta 25.01.2018

25 stycznia mieliśmy przyjemność po raz drugi przeprowadzić akcję "Mały Diagnosta" w Księgarni "z Bajki".

Doktor Miś Dzieciom

Akcja „Doktor Miś Dzieciom” organizowana jest corocznie już od 16 lat Przez Radę Uczelnianą
Samorządu Studenckiego oraz wszystkie Organizacje Studenckie UMP.
Ideą akcji jest obdarowanie pięknymi maskotkami dzieci przebywających w
poznańskich szpitalach podczas Świąt Bożego Narodzenia.
Akcja ta wymaga od nas długich i wieloetapowych przygotowań. W skład, których
wchodzą m.in.: impreza andrzejkowa z loterią fantową (29.11), licytacja maskotek z autografami
(04.12) czy koncert chóru UM. Dochód z tych wydarzeń jest przeznaczony w całości na zakup

Akcja profilaktyczna 13.01.2018

Dnia 13.01.2018r. od 11:00 do 17:00 w Tesco przy ulicy Serbskiej odbyła się akcja profilaktyczna organizowana przez Poznańskie Towarzystwo Studentów Medycyny Laboratoryjnej.

Celem akcji była profilaktyka choroby nadciśnienia i cukrzycy. Ponadto studenci informowali o tym jak prawidłowo przygotować się do badań laboratoryjnych, aby wyniki były jak najbardziej wiarygodne. Podczas akcji mogliśmy również rozpowszechnić zawód diagnosty laboratoryjnego i uświadomić jaką odgrywa rolę w procesie leczenia pacjenta.

Co licealista wie o laboratorium Pniewy, Gniezno, Kalisz i Poznań

Jeszcze przed świątecznymi przygotowaniami i chwilą wytchnienia podczas przerwy pojawiliśmy się 12 grudnia w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, dwa dni później zawitaliśmy do Kalisza, gdzie przeprowadziliśmy zajęcia w II Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki. Naszej uwadze nie umknęła także pierwsza stolica Polski! W Gnieźnie pojawiliśmy się tuż przed samymi świętami 19 grudnia i przeprowadziliśmy prelekcję dla niemal 100 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

Świąteczna zbiórka dla dzieci z domu dziecka

Świąteczna zbiórka słodyczy i kosmetyków dla dzieci z domu dziecka odbywała się od 15 listopada do 13 grudnia na terenie pięciu budynków naszej uczelni – Collegium Chmiela, Collegium Wrzoska i 3 domów studenckich. 13 listopada wraz z członkami PTSML, w atomsferze świątecznych piosenek i pysznych pierników, ozdabialiśmy kartony przeznaczone na produkty. W tym roku obdarowaliśmy Dom Dziecka nr 2 w Poznaniu. Udało nam się zebrać aż 70,2 kg słodyczy i kosmetyków!

Mikołajki i spotkanie członków Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej 06.12.17

W grudniowy wieczór spotkaliśmy się w pięknie przystrojonej sali Domu Studenckiego Wawrzynek,
żeby spędzić razem czas na rozmowach, słuchaniu świątecznych piosenek, a także na rywalizacji.
Każdy miał możliwość uczestniczenia w ciekawych konkurencjach, a dla zwycięzców przewidziane
były nagrody.
Wieczór minął w przyjaznej atmosferze, pełnej życzliwości, radości i ciepła.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym spotkaniu!

Galeria Mikołajki - 6.12.17

Mały Diagnosta - Księgarnia "z Bajki" - 7.12.17

07.12 mieliśmy ogromną przyjemność poprowadzenia zajęć z dziećmi w cudownym miejscu - Księgarnia "z Bajki" https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1900541973293755&id=20....

Konferencja, 1.12.2017

W piątek, 1. grudnia 2017r. w Centrum Kongresowym przy ul. Ogrodowej 12 w Poznaniu odbyło się Spotkanie Diagnostów Laboratoryjnych Województwa Wielkopolskiego. Wśród zaproszonych gości byli Konsultanci Wojewódzcy Województwa Wielkopolskiego oraz Pełnomocnik Rektora ds. Organizacji Specjalizacyjnego Diagnostów Laboratoryjnych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Podczas spotkania zostały poruszone tematy takie jak:
- przepisy wprowadzające obowiązek ciągłych szkoleń Diagnostów Laboratoryjnych –
dr. n. med. Małgorzata Zielińska-Przyjemska

XI Ogólnopolska Debata Studentów Analityki Medycznej w Krakowie, 25.11.2017

W dniu 25 listopada 2017 roku odbyła się XI Ogólnopolska Debata Studentów Analityki Medycznej w Krakowie. W wydarzeniu tym uczestniczyły wszystkie organizacje zrzeszające studentów medycyny laboratoryjnej, także Poznańskie Towarzystwo Studentów Medycny Laboratoryjnej, reprezentowane przez grupę dwudziestu jeden członków.

Mały Diagnosta ruszył pełną parą!

Mały Diagnosta ruszył pełną parą!

16 listopada członkowie Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej odwiedzili Przedszkole "Horyzonty" w Poznaniu.

Podczas akcji przedstawiliśmy naszemu młodemu audytorium dlaczego tak warto dbać o swoje zdrowie i z jakich małych elementów składa się nasza krew.

Zebranie naukowe Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej 16.11.2017

Dnia 16.11.2017r. w Ogrodowa12 Conference Center odbyło się zebranie naukowe Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej.

Członkowie Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej mieli możliwość wysłuchania w wykładu na temat „AIDS - co wiemy a czego nie wiemy. Jak właściwie diagnozować zakażenie HIV”.

Spotkanie z kołami naukowymi

We wtorek, 14.11.2017 r. o godzinie 19:00 w Centrum Biologii Medycznej odbyło się spotkanie z przedstawicielami kół naukowych - „Koło warte poznania!” Uczestniczyło w nim wielu naszych studentów, którzy z zainteresowaniem słuchali prelegentów. Na spotkanie zaprosiliśmy przedstawicieli kół naukowych, które tematyką są powiązane z diagnostyką laboratoryjną. Mieliśmy zaszczyt gościć Studenckie Koła Naukowe i ich przedstawicieli:
– Diagnostyki Laboratoryjnej w Patomorfologii – Olga Śliwińska
– Farmacji Fizycznej i Farmakokinetyki – Dagmara Sowińska

Ozdabianie kartonów do zbiórki świątecznej

W poniedziałek wieczorem członkowie Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny
Laboratoryjnej ozdabiali kartony, które już za dwa dni zagoszczą na terenie pięciu budynków uczelni:

- „DS Eskulap”,
- „DS Wawrzynek”,
- „DS Medyk”,
- Collegium Chmiela oraz
- Collegium Wrzoska.

Będą służyły do zbierania słodyczy oraz kosmetyków dla Dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu. Akcja
będzie trwała od 15 listopada do 13 grudnia. Podczas spotkania panowała świąteczna atmosfera.

Pierwsze prelekcje przeprowadzone

10 listopada nasi przedstawiciele przeprowadzili pierwszą prelekcję w ramach akcji ‘Co licealista wie o laboratorium?’ Zaczęliśmy bardzo nietypowo, bo w Zespole Szkół Podstawowych nr 8 w Poznaniu.
Mimo swojego młodego wieku słuchacze byli zainteresowani przedstawioną prezentacją, co więcej zadawali także pytania dotyczące naszego Towarzystwa jak i zawodu analityka medycznego. Ich apetyt na wiedzę umocnił Nas w przekonaniu, że młodsze pokolenia także myślą o swojej przyszłości, a nasze działania skutecznie pokazują im nowe ścieżki zawodowe.

II spotkanie przewodniczących organizacji studenckich zrzeszających studentów kierunku analityka medyczna w Poznaniu

W dniu 21.10 odbyło się II spotkanie przewodniczących organizacji studenckich zrzeszających studentów kierunku analityka medyczna w Poznaniu. Udział wzięli:

Strony