Mały diagnosta - Przedszkole w Piaskach 29.04.2015

Dnia 29.04.2015 roku członkowie PTSML przeprowadzili w Przedszkolu w Piaskach (koło Gostynia) akcję Mały Diagnosta. Udział wzięło około 40 dzieci. Na początek przedstawiliśmy prezentację o krwi, podczas której maluchy dowiedziały się co nieco o czerwonych i białych krwinkach, a także płytkach krwi. Następna prezentacja dotyczyła bakterii. Po części teoretycznej zabraliśmy się za plakaty. Dalej powstały 4 stoiska – pierwsze dotyczyło kolorowanek i łamigłówek, na drugim znajdował się mikroskop gdzie dzieci mogły obejrzeć preparaty krwi i bakterii, na trzecim dzieci przekonywały się do pobierania krwi , z kolei na czwartym, które cieszyło się największym zainteresowaniem, dzieciaczki miały do dyspozycji pipetki i zlewki z krwią ( soczek z czerwonej porzeczki ;) ) i tworzyły mikstury. Na sam koniec zainscenizowaliśmy wymianę gazową przez rzucanie baloników, na których było napisane O2 lub CO2 oraz rozdanie dyplomów. Dziękujemy za miłe przyjęcie i świetną zabawę!

W akcji udział wzięli: Marek Kwaśniewski, Julia Roszyk, Dagmara Sowińska, Kinga Wojtek

Artykuł Mały diagnosta - Przedszkole w Piaskach 29.04.2015