I Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne - Lublin – 29-31.05.2015

W ostatni weekend maja drużyna reprezentująca PTSML w składzie: Kinga Eling – lider, Kinga Wojtek i Karolina Majcherek, wzięła udział w I Ogólnopolskich Symulacjach Diagnostycznych. Nasi przedstawiciele przez trzy dni zmagali się z trudnymi zadaniami diagnostycznymi w laboratoriach Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. W symulacjach wzięło udział siedem drużyn z Uniwersytetów Medycznych w całej Polsce. Każdy team zmagał się z zadaniami z pięciu kategorii: biologia molekularna, hematologia, mikrobiologia, parazytologia i chemia kliniczna, a trzy najlepsze drużyny także w finałowej kategorii jaką była analityka ogólna. Naszym reprezentantkom nie udało się niestety wygrać, ale zajęły zaszczytne szóste miejsce.