Akcja informacyjna pod Ministerstwem Zdrowia - 31.08.2015

31 sierpnia trzyosobowa delegacja studentów z PTSML w składzie Kinga Eling, Aleksandra Makarewicz i Marek Kwaśniewski, wzięła udział w organizowanej przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych akcji informacyjnej. Akcja miała miejsce pod Ministerstwem Zdrowia w Warszawie tuż przed posiedzeniem Rady Naukowej, mającej podjąć decyzję w sprawie dostępu do zawodu diagnosty laboratoryjnego przez absolwentów studiów przyrodniczych przy uniwersytetach niemedycznych. Naszym zadaniem było informowanie o stanowisku KIDL, diagnostów laboratoryjnych oraz nas studentów w sprawie poszerzenia dostępu do zawodu diagnosty laboratoryjnego, który jest zawodem medycznym zaufania publicznego i dopuszczenie do wykonywania go przez osoby niewłaściwie przygotowane moze stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjentów.