Konferencja „Laboratoryjna Diagnostyka Hematologiczna” 25.04.17

W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Centrum Kongresowo Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się VI edycja szkolenia dla diagnostów laboratoryjnych „Laboratoryjna Diagnostyka Hematologiczna”.

W tym roku głównym tematem było wykorzystanie diagnostyki genetycznej w hematologii i transfuzjologii.
Uczestnicy mieli okazję również sprawdzić swoje umiejętności w rozpoznawaniu komórek w rozmazach szpiku, a najlepsi zostali nagrodzeni atlasami hematologicznymi, których autorem jest m.in. dr hab. Maria Kozłowska-Skrzypczak – przewodnicząca komitetu naukowego.

Na szkoleniu nie zabrakło również studentów z Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej. Co roku członkowie pomagają w rejestracji, a tym razem Prezes PTSML Dagmara Sowińska miała okazję zaprezentować działalność organizacji tak szerokiemu gronu słuchaczy.
Po zakończeniu części wykładowej dr n. med. Bogusław Grabowski – v-ce Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych przedstawił aktualności z KIDL.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponieważ przybyło na nie ponad 100 diagnostów laboratoryjnych!

Galeria Konferencja „Laboratoryjna Diagnostyka Hematologiczna” 25.04.17