Pacjent pod opieką Diagnosty 27.05.2017

27 maja obchodzimy ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Z tej okazji w 10 miastach: Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Białymstoku, Lublinie, Sosnowcu, Krakowie, Łodzi oraz Gdańsku przy wsparciu Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych odbyła się ogólnopolska akcja profilaktyczna "Pacjent pod opieką Diagnosty. Jak prawidłowo przygotować się do badań laboratoryjnych?" zorganizowana przez niżej wymienione organizacje studenckie zrzeszające studentów kierunku analityka medyczna:
- Poznańskie Towarzystwo Studentów Medycyny Laboratoryjnej,
- Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej UJCM w Krakowie,
- Kreatywny Diagnosta Laboratoryjny Warszawa,
- Łódzkie Towarzystwo Studentów Medycyny Laboratoryjnej,
- Studenckie Stowarzyszenie Młodych Diagnostów PUM,
- Kreatywny Diagnosta Laboratoryjny Białystok,
- Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej,
- Śląska Medycyna Laboratoryjna,
- Forum Dolnośląskie Analityków,
- Forum Analityków Medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Celem akcji było informowanie pacjentów na temat jak należy przygotować się do podstawowych badań laboratoryjnych oraz szerzenie świadomości społeczeństwa o roli diagnosty laboratoryjnego w procesie leczenia. W niektórych miastach wykonywane były dodatkowo pomiary ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy we krwi włośniczkowej, hemoglobiny, a nawet białka CRP. Obecne też było stoisko dla „małych diagnostów”, gdzie czekały na najmłodszych ciekawe doświadczenia oraz kolorowanki.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Galeria Pacjent pod opieką Diagnosty 27.05.2017