Prawidłowe przygotowanie pacjenta do rutynowych badań laboratoryjnych 2017

Członkowie Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej udali się do laboratoriów medycznych w Poznaniu i Pleszewie w celu przeprowadzenia anonimowych ankiet, dotyczących prawidłowego przygotowania do badań laboratoryjnych wśród pacjentów, wręczenia ulotek informujących, jak takie przygotowanie powinno wyglądać oraz rozmowy z pacjentami na ten temat.

Treść merytoryczna ulotek została zatwierdzona przez Pana prof. dr hab. n. med. Zygmunta Kopczyńskiego, a oprawę graficzną zawdzięczamy Bogusławie Dymaczewskiej, studentce Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W akcji udział wzięły następujące laboratoria:
- Laboratorium nr 2 Działu Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu,
- Laboratorium Medyczne Synevo ul. Zgoda 28A w Poznaniu,
- Laboratorium Centrum Medycznego Cordis w Poznaniu,
- Laboratorium Medyczne Diagnostyka ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu,
- Laboratorium Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej DERMILAB w Pleszewie.

Galeria Prawidłowe przygotowanie pacjenta do rutynowych badań laboratoryjnych 2017