„Co licealista wie o laboratorium”

„Co licealista wie o laboratorium” to akcja mająca na celu sprawdzenie stanu wiedzy uczniów maturalnych klas biologiczno-chemicznych na temat diagnostyki laboratoryjnej oraz zapoznanie z kierunkiem Analityka Medyczna. Akcja odbywać się będzie nie tylko w poznańskich liceach. Ponieważ znaczna część naszych studentów pochodzi spoza Poznania, postanowiliśmy rozszerzyć ją na inne miasta jak Leszno.
Uczniowie będą mogli zobaczyć prezentację na temat kierunku Analityka Medyczna oraz PTSML. Następnie zostanie przeprowadzony quiz z zakresu wiedzy biologiczno-chemicznej oraz laboratoryjnej, mający na celu wyłonienie pięciorga najlepszych uczniów. Zwycięzcy będą mieli okazję wzięcia udziału w lekcji pokazowej w jednym z laboratoriów działających przy naszym Uniwersytecie.