Biała sobota 08.06.2013

W dniu 8 czerwca 2013 na zaproszenie wiceprezesa Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych dr Bogusława Grabowskiego, członkowie Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej pomagali przy „Białej Sobocie” – pikniku zdrowotnym organizowanym przez Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Szamarzewskiego 82/84 . Na miejscu pacjenci mogli nieodpłatnie wykonać profilaktyczne badania m.in. morfologię i poziom glukozy, cholesterolu czy triglicerydów a lekarze udzielali porad profilaktycznych i dietetycznych. Członkowie Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej pomagali przy rejestracji pacjentów, odprowadzaniu ich na poszczególne badania oraz w pracy laboratorium nr 2, którego kierownikiem jest Prof. dr hab. n. med. Zygmunt Kopczyński.