Mały diagnosta - Przedszkole nr 46 - 12,19.05.2014

Akcja „ Mały Diagnosta” została przeprowadzona w dniach 12 i 19.05. w przedszkolu nr 46 w Poznaniu. Spotkania odbyły się w 4 grupach, w których uczestniczyło łącznie około 90 dzieci.
Lekcja rozpoczęła się od krótkiej pogadanki na temat krwi, następnie omówione zostały bakterie, dzieci mogły także obejrzeć zdjęcia przykładowych drobnoustrojów.
Część praktyczna obejmowała naukę pobierania krwi, zabawę w laboratorium, oglądanie rozmazów krwi oraz bakterii pod mikroskopem, rysowanie krwinek i bakterii, a także rozwiązywanie zagadek.
Osoby, które zaangażowała się w tą akcję i wprowadziły przedszkolaki w świat diagnostyki:
Lila Walczak, Asia Wojciechowska, Kinga Eling, Aneta Stuczyńska, Magda Pacynko i Patrycja Pietuch